Titanic’teki meşhur kapı rekor fiyata satıldı!

Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio’nun başrolleri paylaştığı ‘Titanic’ filmi, 1997’de vizyona girmişti. Üst üste 15 hafta boyunca gişenin zirvesinde kalan Titanik, 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilirken, 1.8 milyar dolar hasılat elde etti ve 12 yıl boyunca gişe hasılatı rekorunu elinde bulundurmuştu.

25’nci yıl dönümünü kutlamak için 2022’nin Şubat ayında sinemalara kısa süreli dönüş yapan film, yeniden gösterimlerden 400 milyon dolar daha kazanmıştı.

11 DALDA OSCAR KAZANDI

Kanadalı yönetmen James Cameron’ın imzasını taşıyan unutulmaz film, ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Yönetmen’ dahil 11 dalda Oscar heykelciğinin sahibi olmuştu.

Kate Winslet’in hayat verdiği Rose karekterinin Titanic’ten kopup su üzerinde yüzen bir kapı sayesinde hayatta kaldığı sahne, birçok izleyicinin hafızasına kazınmıştı. İşte bu ünlü kapı, ‘Hollywood Hazineleri’ başlığı altında açılan müzayedede satışa çıkarıldı.

718 BİN DOLAR!

718 bin 750 dolara ulaşarak en çok kazandıran hatıra parçası oldu. Böylece ‘yüzen kapı’, daha önce aynı müzayedede satılan ‘Indiana Jones’un kamçısı ve ‘The Shining’den (Cinnet) Jack Nicholson’un baltası gibi ikonik sahne dekorlarını geride bıraktı.

Winslet’in filkin son sahnesinde suya inerken giydiği elbise 118 bin 750 dolara satılırken, yapımda kullanılan bir telgraf pervanesi de 81 bin 250 dolara satıldı.

GERÇEK GEMİNİN BİR PARÇASI

Müzayedede, ‘yüzen kapı’ parçasının, gerçekte geminin birinci sınıf bekleme salonu girişinin hemen üzerindeki kapı çerçevesinin bir parçası olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x