Bağcılar’da Estetik Ameliyat Olan Yabancı Kadına Narkoz Altında İken Tecavüz

30 yaşındaki yabancı uyruklu hasta, Bağcılar’daki bir özel hastanede estetik ameliyat oldu. Ameliyat sonrası dinlenmesi için özel odaya alınan hastanın odasına giren doktor, hemşireyi dışarı çıkardı ve narkozun etkisiyle karşı koyamayan hastayı taciz etmeye başladı.

Yaşananlara şahit olan hemşire, gecikmeden polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, doktoru gözaltına aldı. Suçlamaları reddeden doktor, Emniyet’te ifade vermedi ve adliyeye sevk edildi.

Adliyede alınan mağdur ve tanık hemşirenin ifadeleri doğrultusunda doktorun tutuklanmasına karar verildi. Doktorun tutuklanması, tıp camiasında ve kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve İstanbul Tabip Odası (İTO) konuyla ilgili kınama mesajları yayımladı. TTB, “Bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden talep ediyoruz.” dedi. İTO ise “Meslektaşımızın yaptığı kabul edilemez. Bu tür vicdansız davranışlara asla izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu korkunç olay karşısında öfke ve üzüntü duyuyoruz. Narkoz altındaki bir hastaya cinsel saldırıda bulunmak insanlık dışı bir suçtur ve bu suçu işleyen doktorun en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Hemşirenin olayı fark edip polise bildirmesi son derece önemli ve takdire şayandır. Bu sayede doktorun suçunun ortaya çıkması ve adalete teslim olması sağlanmıştır.

Mağdur ve tanık hemşirenin ifadeleri doğrultusunda doktorun tutuklanmasına karar verilmesi sevindiricidir. Bu karar, adaletin yerini bulması açısından önemli bir adımdır.

Tıp dünyasının bu olaya tepki göstermesi ve kınama mesajları yayımlaması da son derece önemlidir. Bu sayede doktorun suçu kamuoyuna duyurulmuş ve bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınması için farkındalık yaratılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x